پیام خود را بنویسید
دوره 12، شماره 2 - ( در حال انتشار 1401 )                   جلد 12 شماره 2 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها


XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Rostami A, Damirchi A, Ebrahimi M. The Effect Consumption of Pre-Exercise Branched Chain Amino Acids Consumption With Vitamin E Supplementation on Muscular Damage. cmja. 2022; 12 (2)
URL: http://cmja.arakmu.ac.ir/article-1-864-fa.html
رستمی اکرم، دمیرچی ارسلان، ابراهیمی مریم. اثر مصرف آمینواسیدهای شاخه‌دار و و یتامین E بر آسیب عضلانی. فصلنامه طب مکمل. 1401; 12 (2)

URL: http://cmja.arakmu.ac.ir/article-1-864-fa.html


1- فیزیولوژی ورزشی، دانشکدۀ تربیت بدنی و علوم ورزشی، دانشگاه گیلان، رشت، ایران.
2- دانشکدۀ تربیت بدنی و علوم ورزشی، دانشگاه گیلان، رشت، ایران.
3- فیزیولوژی ورزشی، دانشکدۀ تربیت بدنی و علوم ورزشی، دانشگاه گیلان، رشت، ایران. ، maryam.ebrahimi@guilan.ac.ir
چکیده:   (104 مشاهده)

زمینه و هدف: امروزه در بین ورزشکاران مصرف مکمل های آمینو اسید با هدف کاهش آسیب های عضلانی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. هدف پژوهش حاضر بررسی اثر مصرف یک دوز آمینواسیدهای شاخه‌دار (BCAA) پیش از فعالیت واماندهساز به همراه ۱ ماه مکمل­دهی ویتامین E بر آنزیم‌های کراتین‌کیناز (CK) و لاکتات‌دهیدروژناز (LDH) زنان فعال بود.
روش مطالعه: 32 نفر از دانشجویان زن فعال دانشگاه رازی کرمانشاه با دامنۀ سنی 18 تا 23 سال به صورت در دسترس و بر اساس معیارهای ورود به مطالعه انتخاب شده و بهطور تصادفی در چهار گروه 8 نفره (دارونما، Vit E، BCAA و Vit E-BCAA) قرار گرفتند. ویتامین E روزانه 1 عدد کپسول معادل 400 واحد بینالمللی و BCAA به صورت طعم­دار شده با آبلیمو از دو ساعت و نیم قبل از انجام فعالیت در 4 نوبت با فاصلۀ زمانی 30 دقیقه مصرف شدند. آزمون شامل 30 دقیقه فعالیت با 50٪ توان هوازی و بلافاصله فعالیت با 75٪ توان هوازی تا حد واماندگی روی دوچرخۀ کارسنج بود. نمونهگیری از آزمودنیها بلافاصله و 48 ساعت بعد از فعالیت انجام‌ شده و داده‌ها توسط نرم‌افزار SPSS نسخه 22 در سطح 0/05=α تجزیه ‌و تحلیل شدند.
 یافته‌ها: اثر هیچ‌کدام از مکمل‌ها بر سطوح LDH و CK بلافاصله پس از فعالیت معنی‌دار نبود (0/05 > P) اما میانگین سطوح CK و LDH 48 ساعت پس از فعالیت در گروه‌های BCAA و Vit E-BCAA نسبت به گروه‌های دارونما و Vit E نیز پائین‌تر بوده (0/001 P =) و کمترین مقدار آن‌ها نیز در گروه Vit E-BCAA مشاهده شد که ارتباط منفی قابل توجهی با سطوح پلاسمایی لوسین و ایزولوسین داشت (0/001 = P).
نتیجه‌گیری: با این که مصرف BCAA بهتنهایی پیش از فعالیت واماندهساز باعث کاهش شاخصهای آسیب عضلانی شد، اما به نظر میرسد که مصرف لوسین و ایزولوسین در کنار مکمل‌دهی ویتامین E اثر بیشتری در کاهش آسیب‌ عضلانی داشته باشد.

متن کامل [PDF 1289 kb]   (68 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: فیزیولوژی

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله طب مکمل می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | Complementary Medicine Journal

Designed & Developed by : Yektaweb